Zdraví a krása
Hubnutí a formování postavy - Praha Hubnutí a formování postavy - okres Břeclav Máte problém zhubnout? Nejste zcela spokojeni se svou postavou? Nechce se vám trávit hodiny sportem? Pojďte se...    více
potravinové doplňky Potravinové doplňky a kosmetika pro krásu Zejména v tomto období, kdy na nás útočí bakterie a viry, jež způsobují nachlazení, je vhodné podpořit své zdraví i...    více
Epileptický záchvat, příčiny a léčba Epileptický záchvat, příčiny a léčba Epileptický záchvat je způsoben výboji, k nimž dochází uvnitř mozkových buněk. Jde o nadměrné výboje, kterým tělo jen...    více
Onemocnění štítné žlázy, léčba Onemocnění štítné žlázy, léčba Štítná žláza je důležitým orgánem lidského těla. Stále více lidí však zaznamenává problémy se štítnou žlázou. Jak se...    více
Jak ošetřovat sluneční spáleniny Jak ošetřovat sluneční spáleniny Neodhadli jste dobu trávení času na slunci a spálili jste se? Co dělat, abyste zmírnili účinky spálení a zbavili se...    více

Iridologie - diagnostika pomocí oka

Iridologie - diagnostika pomocí oka
10.03.2011 | Zobrazeno 5338x  |  komerční sdělení
Iridologie by se dala zjednodušeně definovat jako diagnostika potíží pomocí pohledu na duhovku člověka. Ale co to vlastně iridologie je? Je to jednoduché, neboť iridologie je odvětví přírodní medicíny.

Pro všechny lidi je zdraví nejdůležitějším aspektem. Z toho důvodu jsme všichni ochotni udělat pro své zdraví maximum. Někdo si kupuje drahé vitamíny a ti z nás, kteří mají své tělíčko rádi si kupují raději více ovoce a zeleniny. Jak to ale udělat, abychom zjistili včas, že máme nějakou nemoc? Na tuto otázku je odpověď zcela jednoduchá. Existuje totiž odvětví přírodní medicíny, které se nazývá Iridologie.

Kde iridologii hledat?

Pokud se však rozhodnete, že byste iridologii navštívili, abyste mohli zjistit, zda jste zdraví, je nejlepším a nejrychlejším způsobem internet. Neboť pouze na internetu najdete iridologii přímo podle místa Vašeho bydliště. Také zde najdete podrobný popis, o čem vlastně iridologie je.

Iridologie - Praha, Jan Dzurko

Bydlíte-li v Praze, máte štěstí, neboť právě zde najdete iridologii, jejíž majitel je pan Jan Dzurko. Pokud si nejste jisti, co iridologie obnáší, můžete se podívat přímo na internetové stránky www.irisdiag.cz a zde se vše potřebné dozvíte. Pokud se chcete k panu Dzurkovi objednat či se jen na něco zeptat, můžete tak učinit na e-mailu  irisdiag@seznam.cz nebo telefonním čísle +420 725 377 003. Dáváte-li přednost osobnímu kontaktu, najdete jej na adrese Lucemburská 26/2014, Praha 3-Vinohrady.


Co to je iridologie?

Iridologie je odvětví přírodní medicíny, které se zabývá zjišťováním diagnózy zdravotního stavu podle obrazu Vaší duhovky. Iridologové říkají, že každá část duhovky znázorňuje stav určité části Vašeho těla, orgánu či systému. Ono se přece říká, že oko je oknem do naší duše. Pokud to převedeme na iridologii, tak je oko mapou lidského těla.

Vznik iridologie a její historie

Již ve starověké Číně a to před tisíci lety se konaly první pokusy o zjišťování chorob pomocí oka. Číňané si totiž oko představovali jako mikrokosmos celého těla. Další záznamy o tomto postupu zjišťování byly nalezeny také v egyptské Gíze a sepsal je slavný Tutanchamonův lékař a kněz El Aks. Díky němu se tato metoda rozšířila v tehdejším světě.

Evropě se tato technika rozšířila díky lékaři, který se jmenoval Filip Meyens a 200 let poté rozšířil iridologii lékař Ignác von Peczely, který je považován za zakladatele moderní iridologie. Poměrně značný rozvoj zažila iridologie v Německu a Sovětském svazu. V roce 1951 vznikla na popud B. Jensena první Mezinárodní iridologická společnost.

V dnešní době se iridologie v zemích jako je Austrálie, USA, Rusko a Německo vyučuje dokonce také na univerzitách. Ve Spojených státech navíc vychází od roku 1978 pravidelně také časopis Mezinárodní iridolog. K nám se iridologie dostala na začátku 80. let ze Sovětského svazu.

Jaký je princip iridologie?

Iridologie vychází ze studia barev, skvrn a znamének na oční duhovce, panence a očním bělmu, rovněž se zkoumají změny v uložení a tvaru panenky. Vše se provádí pomocí speciálních fotoaparátů, které v sobě mají zabudovaný mikroskop. Hlavním předpokladem je tvrzení, že znaky v oku jsou propojeny s částmi našeho organismu.

Všechny orgány pak náleží v duhovce do konkrétního sektoru. Iridologie vysvětluje propojení oka s nervovou soustavou tak, že skrze něj vede optický nerv. Náš mozek zachytí informaci o fyzických a psychických procesech v těle, které se nám v oku objeví jako různé skvrny, kosočtverce, body, barevné změny atd.

A podle těchto znaků hledá iridolog místa původu a příčiny určitých nemocí či oslabení organismu již prodělaných nemocí v minulosti nebo právě probíhajících. Lze však také objevit různé genetické dispozice a případnou náchylnost člověka k určitým nemocem. Takto nám může iridologie sloužit jako prevence proti možným budoucím nemocem.

Kdo vyhledává iridologii?

Klienti, kteří navštěvují iridologii pocházejí ze všech různých povolání a sociálních vrstev. Také nezáleží na tom, kolik je Vám let. Většinou lidé přicházejí na iridologii v době, kdy mají již jisté problémy, ale nevědí, co jim vlastně je a kde mají hledat příčinu svých obtíží. K odstranění zátěže organismu se využívá tzv. detoxikace organismu. Podmínkou k tomu, aby Vám iridolog mohl pomoci, je nutná jeho angažovanost a také dobrovolný přístup. Nečekejte pomoc okamžitou, neboť se jedná o proces postupných změn. Vše tedy závisí pouze na Vás a Vašem postoji. Budete-li vše dodržovat tak, jak Vám iridolog navrhne, budou Vaše výsledky ideální. Zpět se Vám navrátí klidný spánek, budete klidnější a máte-li problémy s pletí, tak zmizí.

Detoxikace organismu

Naše tělo občas potřebuje tzv. odjedovat. Naše játra, ledviny, střeva a kůže mají čím dál namáhavější práci, neboť musí vylučovat z našeho těla odpadní látky a jedy. V dnešní době najdete spousty produktů, které detoxikují organismus, a tím příznivě ovlivňují funkci jater a pomáhají je rovněž chránit. Dále Vám tyto produkty pomohou vylučovat z Vašeho těla jedovaté látky, což znamená, že pomáhají udržovat správnou hladinu cholesterolu a cukru v krvi. Pokud si nejste jisti, jaký druh produktu si vybrat, je nejlepším způsobem poradit se přímo s odborníkem.

Kdy je čas na očistu těla?

Pokud se stane, že na sobě zpozorujete jeden i více symptomů, které jsou uvedeny níže, je právě nyní ten správný čas na osvobození Vašeho těla od nahromaděných toxických látek.

 • Jste často unavení a slabí.
 • Trpíte plynatostí a nadýmáním.
 • Máte nadváhu.
 • Zjišťujete alergie na různé druhy jídel.
 • Máte nedostatečné trávení.
 • Jste často podráždění a náladoví.
 • Máte ve stolici parazity.
 • Býváte často nachlazení.
 • Bolí Vás hlava a bolest se neustále vrací.
 • Trpíte chronickou zácpou.
 • Vaše bříško je vyduté.
 • Trpíte kožními problémy a vyrážkami.

Jak lze detoxikaci organismu aplikovat?

Detoxikaci organismu lze provést:

 • Jednorázové pročištění organismu
 • Pravidelné očistné dny
 • Dlouhodobé i krátkodobé půsty

Pokud se již rozhodnete, že potřebujete detoxikaci organismu, pokuste se Váš záměr diskutovat s výživovým poradcem, který Vám doporučí nejvhodnější postup. Nejprve by měl zhodnotit Váš dosavadní život a vyhodnotit životní styl, v jakém žijete. Poté Vám zhotoví plán a detailně popíše doporučení, jak pro vyčištění organismu, tak zároveň pro jeho regeneraci. Výživový poradce Vám také doporučí různé knihy a doporučí Vám potravinové doplňky, které slouží k čištění a výživě Vašeho organismu.

Kdy vyhledat iridologa?

Co dodat na úplný závěr? Snad jen pár slov. Pokud trpíte různými neduhy, jakými jsou například nespavost a problémy s pletí a nejste si jisti, kde ve Vás je problém, vyhledejte iridologa. Ten Vám koukne do očí a poté řekne, kde ve Vás nastal problém. Již teď je jisté, že budete muset v nejbližší době projít detoxikací organismu, se kterou Vám velmi rád poradí výživový poradce. Je fakt, že pod pojmem detoxikace si mnozí z Vás představí něco nebezpečného, ale detoxikace je velmi šetrná k Vašemu tělu.

 • Objednejte se na tel. 725 377 003
 Přidej komentář

Titulek
Jméno
Komentář

Maximálně 1000 písmen

Přepis textu
z obrázku

Do formuláře prosím přepiště dvě slova, která vidíte na obrázkuPrávní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu.